چاووش خوان مهر و سخنان حکیمانه

جوابیه رسانه ملی به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

جوابیه رسانه ملی به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۹:۴۱ AM


روابط عمومی رسانه ملی درپی رسانه‌ای شدن نامه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به رئیس سازمان صدا و سیما، با ارائه توضیحاتی به مطالب مطرح شده در این نامه پاسخ داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در توضیحات روابط عمومی صدا و سیما آمده است: با توجه به برخی ادعاهای مطرح شده در نامه خانم ابتکار به نظر می رسد ذکر موارد زیر می تواند به شفاف سازی این موضوع کمک کند.

1-  آنچه که در نامه خانم دکتر ابتکار به آقای دکتر سرافراز برجسته شده است، بهره‌برداری سیاسی از اعتراض صنفی کارکنان حفاظت محیط زیست است، در حالی که با مرور بر گزارش پخش شده درخصوص موضوع مورد بحث خانم ابتکار مشخص می‌شود که رسانه ملی حسب وظیفه ذاتی خود نسبت به پوشش یک رویداد اقدام کرده است، پس اگر به این نکته اعتقاد داشته باشیم که دانستن حق مردم است باید این حق را محترم شمرده و به آن پاسخ ‌دهیم.

2-  در نامه رئیس سازمان محیط زیست اشاره شده است که همکاران گروه خبری رسانه به کدام مسئول محیط زیست برای پاسخگویی به این تجمع مراجعه کردند، باید اشاره کرد که بسیاری از گزارش‌های تهیه شده از رویدادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و.... گزارش‌هایی است که با هدف اطلاع رسانی پخش می شود و در این خصوص صدا و سیما از پاسخ دهی مسئولان امر استقبال می کند.

3-  ظاهراً برخی از مسئولان توقع دارند که صدا و سیما صرفاً به انعکاس فعالیت‌های آن‌ها مبادرت کند و به مسایل و مشکلات دستگاه‌ها نپردازد. این یک امر بدیهی است که رسانه ملی بنا به هویت و کارکرد ذاتی خویش بیش از لحاظ کردن منافع و مصلحت هر گروه و جناح سیاسی باید منافع ملی و مصلحت مردم و مملکت را در نظر بگیرد. بنابراین طرح یک مشکل دلیل بر اراده رسانه بر تضعیف یک نهاد و سازمان نیست. بیان مشکلات با هدف کمک به رفع آن یکی از کارکردهای هر رسانه ای است و رسانه ملی هم نه تنها از آن مستثنی نیست که به واسطه همگانی بودن، آن را از اولویت های خود می‌داند.

4-  در بخشی از نامه اشاره شده است که رسانه ملی با سوء استفاده از فضای نقادی و آزادی بیان در دولت یازدهم و سازمان محیط زیست، به بهره‌برداری‌هایی از اعتراضات صنفی کارکنان سازمان محیط زیست پرداخته که نوعی تحریک است. اولاً فضای انتقادی و آزادی بیان که ایشان از آن یاد می‌کنند، نباید باعث نگرانی از پخش یک گزارش باشد، ثانیاً اگر قرار باشد اقدام رسانه ملی در انعکاس برخی مشکلات، سیاسی کاری جلوه داده شود، چگونه می توان انتظار داشت که رسانه با هدف اطلاع رسانی به مردم به انجام وظیفه در پوشش رویدادها بپردازد؟ ثالثاً پخش گزارش‌های خبری از مشکلات و رویدادهای مختلف، سازماندهی رسانه ملی علیه دولت نیست و انتساب چنین عملکردی به رسانه، ناشی از برداشت شخصی افراد و علاقه آنان به وارد کردن برچسب سیاسی به موضوعات تخصصی و کاملا حرفه ای است.

5-  ضمناً باید یادآورشد صدا و سیما منتسب به هیچ جبهه و جناحی نیست و ورود به چنین فضاهایی را به دور از ساحت خود می داند. این سازمان به منظور شفاف سازی و حل مشکلات موجود، آمادگی خود را برای میزبانی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست برای ارائه توضیحات در مورد تجمع فوق و سایر موارد از طریق برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی اعلام می دارد. کما اینکه تاکنون نیز برنامه ها و گزارش های متنوع را بعضا با حضور مسئولان و در ارتباط با وظایف و عملکرد آن سازمان تهیه و پخش کرده است. به عنوان مثال می توان به عملکرد رسانه ملی در خصوص موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در سال 93 اشاره کرد که 5 هزار و 9 ساعت برنامه را در شبکه های رادیویی و تلویزیونی شامل شده است.
------------------
روسیه،انتقال اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیما    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۱۰:۰۶ AM


هواپیمای حامل اجساد دهها فرد کشته شده براثر سقوط هواپیمای روس در مصر، اوایل روزدوشنبه وارد سن پترزبورگ شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، خبرگزاری فرانسه از سن پترزبورگ ، این هواپیما ، که نخستین هواپیمایی است که اجساد جان باختگان درحادثه سقوط هواپیمای پرواز 9268 شرکت هواپیمایی کوگالیماویا روسیه درشبه جزیره سینا را باز می گرداند، درحدود ساعت 0300 به وقت گرینویچ وارد فرودگاه پولکووو در دومین شهر بزرگ روسیه شد.


مقامات روسیه تایید کردند اجساد 144 قربانی در این هواپیما است.


مصر پیش از این اعلام کرده بود اجساد 162 نفر را انتقال خواهد داد.


بنابر اعلام وزارت امور غیرمترقبه روسیه که ترتیب این پرواز را داده است، قرار است اجساد برای شناسایی که روزدوشنبه آغاز خواهد شد، به یک سردخانه در سن پترزبورگ انتقال یابد.


اعضای خانواده قربانیان نمونه های دی ان ای خود را دراختیار یک مرکز بحران که در نزدیکی فرودگاه تشکیل شده است، قرار داده اند.بیشتر جان باختگان، گردشگرانی از سن پترزبورگ و مناطق اطراف آن بودند که قرار بود روز شنبه از شرم الشیخ مصر به روسیه بازگردند.


دلایل این حادثه هنوز مشخص نیست و یک گروه تحقیق بین المللی در حال همکاری با مقامات مصر است.


مقامات ارشد هواپیمایی روسیه اعلام کرده اند هواپیما در هوا متلاشی شده و الکساندر نرادکو رئیس سازمان حمل و نقل هوایی این کشور روز یکشنبه اعلام کرد به نظر می آید هواپیما در ارتفاع بالا متلاشی شده است.


وی  در گفتگو با تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: «همه نشانه ها ثابت می کند که سازه هواپیما در ارتفاع بالا در هوا، متلاشی شده است».


ویکتور سوروچنکو رئیس کمیته هواپیمایی بین دولتی روسیه که در مصر فعالیت می کند، اعلام کرد: «نگاه اول نشان می دهد که تاکنون ما نمی توانیم هیچ نظریه ای را رد کنیم».همچنین ماکسیم سوکولوف وزیر حمل و نقل روسیه گفت نمی توان از دلایل سقوط هواپیمای روسیه در مصر با اطمینان سخن گفت.  سوکولوف افزود :« هیچ کس نمی تواند به صورت دقیق به سوالها در خصوص دلایل سقوط این هواپیما پاسخ بگوید چرا که هنوز اطلاعات کافی وجود ندارد.»‌  


این حادثه بزرگترین فاجعه در نوع خود در تاریخ روسیه و حتی در تاریخ هواپیمایی روسیه و شوروی سابق به شمار می آید. 

______________________________


کسی که چند آرزوی درهم برهم دارد، به هیچ کدام از آنها نمی رسد ، مگر آنکه با ارزشترین آنها را برگزیند، و آن را آرمان نهایی خویش سازد. حکیم ارد بزرگ (استاد حکمت و فلسفه)

کمر راه هم ، در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست. حکیم ارد بزرگ

کوشش بی پایان برای رسیدن به یک آرمان پاک ، از آدمی ، چهره ماندگار می سازد . حکیم ارد بزرگ

برخیز!...  راه های تازه ، در آرزوی رسیدن قدم های ما هستند . حکیم ارد بزرگ (برترین متفکر جهان)

گیتی دارای ساختاری سازمان یافته است، این ساختار به آن پویایی بخشیده، و برآیندی شگرف در پی داشته است . حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

مردمان توانمند ، در میان جشن و بزم نیستند . آنها هر دم ، به آرمانی بزرگتر می اندیشند و برای رسیدن به آن ، در حال پیکارند .  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

مردمی که نگاه میهنی و آرزوهای خویش را به فراموشی سپرده اند ، همچون بیماران آسیب پذیرند .  حکیم ارد بزرگ

مهم نیست تا چه اندازه رشد کرده ایم ، مهم این است که ، از آرمان هایمان دور نشده باشیم . حکیم ارد بزرگ

میان گام نخست و آرمان ، بازه ای نیست، آنچه داریم ، اندازه نیروی کنونی ماست . حکیم ارد بزرگ

میندیش که دیگران ، تو را به آرمانت خواهند رساند .  حکیم ارد بزرگ

همیشه در پی سرنوشتی بهتر برای خود باش، توان آدمی را پایانی نیست . حکیم ارد بزرگ

هنگام گام برداشتن به سوی آرمان های بزرگ ، تنها به توانایی های خود اندیشه کن . حکیم ارد بزرگ

هنگامی که آرمان خویش را بیابیم، خود به خود، نا امیدی ها کنار می روند. حکیم ارد بزرگ

هیچ آرزویی ، بدون پژوهش و تلاش ، به سرانجام نخواهد رسید .  حکیم ارد بزرگ

هیچ فرازی ، در برابر آدم های پاکباخته ، توان ایستادگی ندارد .  حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

هیچ کس و هیچ چیز ، نمی تواند از پویندگی ما جلوگیری کند .  حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

به جای آنکه به دنبال انسان سازی باشیم، یاد بگیریم چگونه مهربانانه با دیگران رفتار کنیم . حکیم ارد بزرگ

به هنگام گرفتاری ، پند از بزرگان و خردمندان بگیریم ، نه رمالان و جادوگران. حکیم ارد بزرگ

بیچاره آدمی که ، راه درست زندگی خویش را از نادان می پرسد. حکیم ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher