چاووش خوان مهر و سخنان حکیمانه

۲۰ درصد بازار کالای های سلامت، قاچاق است

۲۰ درصد بازار کالای های سلامت، قاچاق است    
۱۳۹۴\۰۸\۱۷ - ۱:۳۶ PM


رئیس سازمان غذا و دارو گفت: به طور کلی در بازار ۱۰ میلیارد دلاری کالاهای سلامت در ایران ، بیش از ۵۰ درصد تولید داخل، ۳۰ درصد وارداتی و تقریبا بقیه قاچاق است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دکتر رسول دیناورند در دومین نشست مشترک سفرا و روسای نمایندگی های خارجی از کشور با مسئولان وزارت بهداشت افزود: 3 هزار شکل دارویی و 6 هزار پروانه دارویی در کشور وجود دارد که بیش از 80 درصد آن تولید داخل و بقیه وارداتی است.


معاون وزیر بهداشت گفت: بازار دارویی ایران حدود 4 و 2 دهم میلیارد دلار است درحالی که بازار دارویی جهان رقمی حدود هزار میلیارد دلار است.


دیناروند افزود: 4 تا 5 دهم درصد بازار جهان (کمتر از نیم درصد) را در بخش دارو ،تجهیزات پزشکی و هم آرایشی بهداشتی ، بازار ایران تشکیل می دهد.


رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تقریباً سهم تولید داخل نسبت به واردات در سال های اخیر پایدار مانده یعنی حدود دو سوم تولید داخل است و یک سوم نیز وارداتی است.


وی افزود: ‌از نظر ریالی حدود 3تا 4 درصد به بخش واردات دارو ، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی تعلق دارد.


دیناروند با بیان اینکه از نظر کمی بین 95 تا 97 درصد داروی کشور، تولید داخل است گفت: سرانه مصرف دارو در ایران 54 دلار است درحالی که میانگین جهانی 135دلار ،در ترکیه 150 دلار و در کشورهای حاشیه خلیج فارس 260 دلار است و درکشورهای غربی بسیار بیشتر است به این علت که در آنجا داروهای گران وجود دارد که در ایران نیست.


وی درخصوص ارز مربوط به دارو نیز گفت:در سال 93 نخستین بار وابستگی ارزی برای دارو کاهشی بوده و در سال 94 هم همین طور خواهد بود و به زیر یک میلیارد دلار رسیده این درحالی است که در سال های 90، 91 و 92 از یک میلیارد دلار بالاتر بوده است.


معاون وزیر بهداشت گفت: میزان صادرات دارو تا سال 90 سیر صعودی داشته و در سال 91 و 92 صادرات کمتر شده و در سال 93 وضع اصلاح شد ولی کماکان عدد ناچیز است.
---------------------------------------------
تجارت ایران و آفریقای جنوبی باید ۱۰ برابر شود    
۱۳۹۴\۰۸\۱۷ - ۱:۰۸ PM


رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بابیان اینکه درسال گذشته به دلیل تحریم‌ها،ایران و آفریقای جنوبی تنها درحوزه خدمات و کالا مبادلات تجاری درحدود ۵۰ میلیون دلار داشته‌اند،افزود:امیدواریم تجارت دوطرف ۱۰ برابر رقم کنونی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ ولی‌ الله افخمی‌ر‌اد افزود : با رفع تحریم‌ها، صادرات محصولات پتروشیمی و نفت وگاز به این کشور نیز اضافه خواهد شد و از طرف دیگر دو طرف به دنبال گسترش روابط اقتصادی و تجاری در زمینه‌های مختلف هستند تا به اهداف تبیین شده در تجارت دست پیدا کنند.


وی با بیان اینکه سال گذشته حجم تجارت کشور ما برای صادرات و واردات انواع کالا و خدمات حدود 150 میلیارد دلار بوده است، گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان یکی از معاونت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه دارد در چارچوب تسهیل تجاری بین ایران و سایر کشورهای جهان اقدامات لازم را انجام دهد.


افخمی‌راد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند است با کشورهای مختلف از جمله کشورهای آفریقایی و به‌ویژه کشور آفریقای جنوبی در جهت توسعه روابط تجاری اقدام کند و تجارت بین دو کشور را که در حال حاضر بر اساس آمار سال 2014 (49) میلیون دلار است، افزایش دهد.


وی گفت: سازمان توسعه تجارت ایران بر اساس ضوابط قانونی مکلف است موانع موجود در مسیر تجارت با کشورهای مختلف جهان را شناسایی و برطرف کند و با بکارگیری مکانیزم‌های شناخته شده بین‌المللی در جهت تجارت بین دو کشور اقدام کند و در این مسیر از اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و برگزاری نمایشگاهای متقابل به منظور شناخت هر چه بهتر تجار و بازرگانان و صنعتگران دو کشور استقبال  می‌کنیم.


افخمی‌راد اظهار داشت: برگزاری این نشست و به ویژه تشکیل میزهای تخصصی کالایی برای مذاکرات رو در رو شرکت‌های مختلف و تجار دو کشور را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم از این مذاکرات به عنوان یک فرصت مهم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با آفریقای جنوبی، با کمک و تعامل همدیگر حداکثر بهره برداری را ببریم.

_________________________


 تنها بزهکاران ، از دیدن اشک دیگران ، شاد می گردند . حکیم ارد بزرگ

پیشینیان و خاندان اُرُد به او آموزش دادند که آبروی خانواده، بسیار مهم است او از زمانه آموخت آبرویی پایدار نمی ماند مگر با مردمداری و برخورد خردمندانه با دیگران. حکیم ارد بزرگ

بهترین سپر در برابر دشمنان ، خرد و اندیشه است .  حکیم ارد بزرگ

پشتیبانی از حقوق دیگران ، پشتیبانی از حقوق خود ماست. حکیم ارد بزرگ

پشیمانی ، اولین گام برای پوزش است .  حکیم ارد بزرگ

در زندگی زناشویی ، همواره از خاندان همسرمان ، به نیکی یاد کنیم . حکیم ارد بزرگ

کسی که در برابر همسر خویش از خانواده و بستگان خود، بدگویی می کند، خواری ابدی را به جان خریده است. حکیم ارد بزرگ

 

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

 

 
پیش از آنکه ناراستی در درون ما شکافی هولناک پدید آورد، راستی جوییم. حکیم اردبزرگ

تا هنگامی که از برتری خویش سخن می گویی ، دیده نمی شوی. حکیم ارد بزرگ

کسی که زبانش پیش از اندیشه اش می جنبد، باید همواره بدنبال دوستان تازه باشد.  حکیم اردبزرگ

کسی که گوش به سخن خردمندان دارد ، از خواری و زبونی به دور است. حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher