چاووش خوان مهر و سخنان حکیمانه

هشدارهای ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز

هشدارهای ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۲:۱۱ PM


شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر تامین گاز مصرفی مشترکان از شهروندان خواسته است حتما به نکات ایمنی توجه کنند و از فرایند سالم دریافت و استفاده گاز و کارایی وسیله گازسوز مطمئن شوند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهروندان در اوایل فصل سرما حتما از سالم بودن وسایل گازسوز مطمئن شوند چون بیشتر حادثه ها معمولا در این دوره زمانی ایجاد می شود.

صرفه جویی منطقی در مصرف گاز، همچنین رعایت توصیه های ایمنی و استفاده از وسایل گازسوز استاندارد عاملی مهم در خدمت رسانی هرچه بهتر این بخش است.

با توجه به اینکه در فصول سرد سال (پاییز و زمستان) استفاده از وسایل گازسوز و مصرف گاز افزایش قابل توجهی می یابد ؛ مدیریت مصرف  و رعایت توصیه های ایمنی ضمن افزایش ضریب سلامت مشترکان ، به کاهش گازبها و تقویت اقتصاد خانواده کمک می کند.

هنگام نصب وسایل گازسوز به ویژه بخاری، اطمینان از باز بودن مسیر دودکش، مهم است و در نصب کلاهک H در پشت بام نیز دقت شود.

آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اتاق و نامطبوع بودن فضای منزل از نشانه های خطر است ، هنگام مشاهده این نشانه ها لازم است مسیر دودکش و ارتفاع آن کنترل شود، ضمن آن که تماس با شماره تلفن 194 (امداد گاز) و بهره گیری از افراد مطلع و کارشناس هم می تواند کمک کند.

سرد بودن لوله بخاری روشن هم نشانه دیگری از نقص وسیله گازسوز و خارج نشدن گازهای آلاینده از محیط است و در این هنگام باید بی درنگ بخاری خاموش و با هدایت هوای تازه به محیط، ارتفاع و مسیر دودکش بخاری کنترل و رفع عیب شود.

استفاده از لوله های فنری و آلومینیومی برای بخاری ، خطرآفرین است و مشترکان خانگی برای ایمنی بیشتر باید از لوله های فلزی بدون منفذ استفاده کنند و اتصالات لوله ها نیز باید به قدری محکم باشد که قابل جدا شدن نباشد.

استفاده از بخاری های بدون دودکش تنها در مکان هایی مانند دفاتر و مغازه هایی که تبادل هوا به آسانی انجام می شود، مجاز است و استفاده از آنها برای گرم کردن منازل به هیچ وجه توصیه نمی شود.

همچنین نصب آبگرمکن و دیگر وسایل گازسوز در حمام را خطرآفرین و ممنوع است و دودکش آبگرمکن و هود آشپزخانه ها نیز نباید از یک لوله یا کانال مشترک عبور داده شود.

از دودکش مشترک هم پرهیز شود چون بیشتر حوادث معمولا در اوایل دوره سرما ایجاد می شود.
------------------------------------
۸ دانشگاه ایران جزو دانشگاه های تاثیرگذار جهان    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۲:۱۲ PM


وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس آخرین بررسی پایگاه تایمز رویتر ، هشت دانشگاه ایران جزو دانشگاه های تاثیرگذار جهان هستند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ محمد فرهادی در افتتاحیه پنجمین جشنواره بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: یکی از این دانشگاه ها،‌ دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

وی گفت: شاخصهای بسیاری برای رتبه بندی دانشگاه ها مورد توجه قرار می گیرد که یکی از آنها شاخص ارتباط با صنعت است.

فرهادی با بیان اینکه امتیاز دانشگاه های ما در این شاخص از 100 در حدود 87 - 86 است افزود: یکی از برنامه آموزش عالی این است که دانشگاه در سطح  و تراز بین المللی داشته باشیم و دیپلماسی علمی فعال شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کار عملی و تیمی ، یکی از بهترین اثرات برگزاری این جشنواره  است.

فرهادی گفت: ما باید در عرصه  آی تی رشد سریع کنیم و همچنین موظفیم که در علوم جدید بین رشته ای و فرا رشته ای کار کنیم و با این اقدام از سایر کشورها عقب نخواهیم ماند.

وی گفت: باید به رشته هایی مانند آی تی ، هوافضا،‌ فتونیک و مهندسی پزشکی بیش از پیش توجه کنیم زیرا این رشته ها ارزش افزوده و همچنین اشتغال زایی بالایی دارند.

وزیر علوم افزود: در برنامه ششم توسعه کشور که هم اکنون درحال تدوین است، موضوعات خاص مورد توجه قرار گرفته که یکی از آنها علم و فناوری است.

فرهادی ابراز امیدواری کرد امکانات و اعتبارت خوبی برای علم و فناوری تخصیص داده شود و یکی از هدف گذاری های دولت برای افزایش سهم تحقیقات از  GDP را به سه درصد ذکر کرد .

پنجمین جشنواره بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی از امروز تا چهارشنبه 27 آبان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

------------------------------------


برای رسیدن به بلندای بخشندگی ، باید از آز وجود خویش بگذری .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studie

بزهکاران کوچک ، دست پروده بزهکاران بزرگتر هستند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

بین نمای سپید و پاکی ، بازه ایی بسیار است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

گیتی ناز ما را نمی کشد ، جهان با ما و یا بی ما ، در حال پیش تاختن و رشد است ، پس کوشش کنیم ، در هر جایی که هستیم ، بهترین باشیم و بخشی از بار رشد و پویش گیتی را بر دوش بگیریم . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

شادی یک سرزمین ، بدون داشتن آزادی ، آفریده نمی شود. بزرگترین فیلسوف های جهان - حکیم ارد بزرگ

کسی که شادی را پاک می کند ، روان آدمیان را به بند کشیده است. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

نگاه به آدم های خندان هم ، امید بخش و شادی آفرین است. سخنان حکیم ارد بزرگ

آزادی، در نهایت فساد را از بین می برد و پویش و رشد یک سرزمین را به ارمغان می آورد. سخنان ناب حکیم ارد بزرگ

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


برای آنکه دوستی هایمان پا برجا بماند، بهتر است همواره میانمان، فاصله و بازه ای باشد. سخنان بزرگان ، حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران)

در هستی همه چیز ، دارای چهار چوب و ساختار است .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

زیباترین هنجار درونی آدمیان ، مهربانی است ، این گوهر ارزشمند را باید یافت و همراهش شد . بیچاره کسانی که پیوسته در برابر خود ، بجای مهر ، دشمنان گوناگون می بینند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Iranian philosopher)

ساختاری که با سرشت آدمیان سازگار نباشد ، توان پایداری ندارد .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

کهنسالان باید آگاهی بخش اندیشه جوانان باشند ، نه بازیگران زندگی آنان .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

خموشی در برابر بدگویی از دوستان ، گونه ای دشمنی است. حکیم ارد بزرگ(پدر فلسفه جدید)

نام فرزند، بینش و اندیشه ما را نشان می دهد، پس برای گزینش نام خوب، بسیار بکاویم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

نام فرزندان مان را درست بیان کنیم و از دیگران نیز بخواهیم اینگونه باشند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

میهن، گهواره و آرامشگاه ما برای بالندگی و شادمانی است. حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

خردمند ، پلهای پشت سر خود را ، نیست و نابود نمی کند . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

خوشبخت کسی است ، که در برابر درون خویش ، شرمنده نباشد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the world's best known and most widely read and studie

برای سرزمینی که روشنفکرش ، همواره سخن فرمانروایان زیاده خواه را ، آیینه وار تکرار می کند ، باید گریست . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

سامان ، از پس ساختار درست هویدا می گردد .  حکیم ارد بزرگ نابغه عرصه فلسفه

سخت ترین پرسش ها ، هم اساسی ساده دارند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

شورشهای آدمیان ، با بسامدهای پر توان گیتی ، خیلی زود به سامانه درست خویش باز می گردد .  دانلود کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ

کسانی را که نابود کننده داشته های دیگران هستند را باید به کارهای بدنی واداشت ، تا کمکی به خویش و دیگران باشند .  سخنان حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher